Ünlü müzisyen Steven Tyler yine cinsel saldırıyla suçlanıyor

Müzik dünyasının sıra dışı isimlerinden biri olan Aerosmth’in vokali Steven Tyler, geçtiğimiz aylarda cinsel taciz iddialarıyla gündeme gelmişti. Tyler, reşit olmayan bir çocuğa cinsel tacizde bulunmak ve kürtaja zorlamakla suçlandı.

Tyler, son günlerde ikinci bir kadın tarafından daha cinsel saldırıyla suçlanıyor.

New York’ta açılan yeni davaya göre Jeanne Bellino isimli kadın, Steven Tyler’ı cinsel saldırıyla suçladı ve Aerosmith solistinin 1970’lerde kendisine şiddetli bir şekilde saldırdığını iddia etti. Bellino, olay sırasında 17 yaşında olduğunu ve çocuk model olarak çalıştığını söyledi.

Kurban olduğunu iddia eden kadın, gençlere yönelik bir defilede çalıştığını ve etkinlikten sonra Tyler ve grup arkadaşlarıyla tanıştığını belirtti. Şu anda 75 yaşında olan Tyler’ın Bellino’yu bir telefon kulübesine ittiği ve ona şiddetli bir şekilde saldırdığı, dilini boğazına soktuğu ve elle saldırdığı iddia edildi.

Ayrıca şu anda 66 yaşında olan Bellino’ya yine grubun otelinde saldırıldığı da belirtildi. Tyler’ın Bellino’yu odasına götürmeye çalıştığı ancak Bellino’nun bir kapı görevlisinin yardımıyla otelden kaçmayı başardığı söyleniyor.

Dava dilekçesinde, “Davacı, eve döndüğünde hâlâ şoktaydı ve kontrolünü kaybetmiş bir şekilde ağlarken yaşadığı dehşeti hemen kız kardeşiyle paylaştı” ifadesine yer verildi.

Bellino’nun hastaneye kaldırıldığı ve ilaç tedavisi gördüğü iddia edildi.

Tyler daha önce de cinsel saldırıyla suçlanmıştı. Julia Misley geçen yıl Los Angeles’ta bir dava açmış ve 16. yaş gününden kısa bir süre sonra başlamak üzere üç yıl boyunca tacize uğradığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir