Redmi K70 serisinin arka tasarımını ortaya çıktı

Redmi K70 serisinin şematik tasarımı ve alay konusu olan görselleri birkaç gündür etrafta dolaşıyor. Şimdi ise Weibo’da Redmi K70 ve K70 Pro’nun taze resimleri ortaya çıktı. Bu yeni görseller, önceki görseller gibi Redmi K70 serisinin arka tasarımına dair ipuçları sunuyor.

Söylentilere göre yakında çıkacak olan Redmi K70, K70 Pro ve K70e, aynı tasarım diliyle gelecek. Yukarıdaki görselde, beyaz renkteki iddia edilen Redmi K70, üçlü kamera birimi ve bir LED flaş ile görülüyor. Telefonun kenarları parlak bir görünüme sahip ve raporlara göre, metalik bir çerçeveye sahip olacak.

Yukarıdaki görsellerde siyah renkli Redmi K70 Pro‘nun 50 megapiksellik bir ana kamera ile donatıldığı görülüyor. Cihazın üst kenarında bir mikrofon, bir IR blaster ve bir hoparlör ızgarası bulunuyor gibi görünüyor. Alt kısmında ise bir hoparlör ızgarası, USB-C portu, bir mikrofon ve bir SIM kart yuvası yer alıyor.

Redmi K70 serisinin arka tasarımını ortaya çıktı

Diğer raporlara göre, Redmi K70 ve K70 Pro sırasıyla Snapdragon 8 Gen 2 ve Snapdragon 8 Gen 3 yonga setleriyle donatılacak. Öte yandan, Redmi K70e’nin de yakında çıkacak olan Dimensity 8300 yonga seti ile geleceği söyleniyor. Her iki cihaz da düz bir tasarımla OLED panelle donatılacak. K70’in 1.5K çözünürlüğü destekleyeceği, Pro varyantının ise 2K çözünürlük sunacağı belirtiliyor.

Redmi K70 serisinin, HyperOS tabanlı Android 14 ile donatılacağı söyleniyor. K70, 120W hızlı şarj desteğiyle 5.000mAh pil kapasitesine sahip olacakken, Pro varyantı 120W hızlı şarj destekli 5.120mAh pil kapasitesine sahip olacak. Öte yandan, K70e, 90W şarj destekli 5.500mAh pil kapasitesine sahip olacak. Lansman konusunda, K70 serisinin Kasım ayı sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir