Kartal’a gençlik aşısı

Beşiktaş’taki negatif tablonun sorumlusu asla Rıza Çalımbay değildir, bunu da cümle alem biliyor! Öyle hiç kimse kalkıp, faturayı Çalımbay’a çıkarmasın, tecrübeli hocayla ilgili bir yaptırım düşünülüyorsa, öyle yan yollara sapılmasın! Lugano maçına 19 oyuncuyla çıktı Çalımbay. Demem o ki, Rıza hocanın ‘bir eli yağda, bir eli balda’ değil, müthiş zorluklarla mücadele ediyor. Ha elinde geniş bir kadro olur, amenna, eee yok arkadaş yok, ne yapsın? 
Toplam, 6.5 milyon euroluk takım Sivasspor’u üç kez Avrupa’ya taşıyan Çalımbay’dır, bir de Türkiye Kupası var, bu başarılara hangi pencereden bakacağız? Çalımbay, benzetme yerindeyse Ümraniye’de revir teslim aldı. (9 sakat, 5 kadro dışı) Kartal bu anlamda komaya girmiş, kurtuluş reçetesi yazmasını bekliyorsunuz! Biliyoruz zor günlerin adamıdır Çalımbay,  çağırdılar, geldi, büyük bir özveridir bu, unutmayın.
Bir yanda sakatlıklar, diğer yanda kadro dışı kalanlarla dolu Beşiktaş’tan ancak böyle bir 11 çıkar! ‘Davulun sesi, uzaktan hoş gelir’ demiş büyüklerimiz, Çalımbay’ın yerine kendinizi koyun da görelim!
İki takım için de prestijden öteye gitmeyen dünkü maçta Lugano ilk yarıda özellikle Kartal’ın sağ tarafını adeta felç etti, iki net pozisyon buldu, Ersin geçit vermedi. Çabuk ve pasa dayalı ofansif girişimler yapan Lugano karşısında Kartal, ilk 45 dakikada iyi direnç gösterirken, savunma arkasına atılan toplarla pozisyon üretmenin peşinde koştu. Nitekim 36’da kaptan Cenk Tosun, sol çarprazdan sert vurdu, savunmadan döndü, ikincisinde affetmedi.
Bu yarıda Kartal’ın çok iyi oynadığını söylemek zor, ancak pes etmedi, en azından mücadele etti, takım savunmasında ise fena değildiler. Beşiktaş deplasman değil, sanırsınız İstanbul’daydı. Zürih’te Beşiktaş Sevdalıları takımlarına büyük destek verdiler, susmadılar. Helal olsun gurbetçilere, eyyy takımı yuhalayanlar, örnek alın, örnek!
Rıza Çalımbay sakatlanan Cenk Tosun’un yerine Semih’i ikinci yarıda sahaya sürdü. Muleka’yı da oyundan alan tecrübeli hoca, elinin altında ne kadar genç varsa, şans verdi. Valla hocam, bu gençlerde ışık var, en azından koşuyorlar, mücadele ediyorlar, vazgeçme onlardan, devam.
Yeni yabancılardan Chamberlain’e helal olsun, Kartal’da ayakta kalan, pes etmeyen fotoğraftı, kızarması iyi oyununa gölge düşürdü! Tabi ki Bakhtiyor’u unutursak ayıp ederiz, joker gibi, bir orda, bir burda, bu kez stoperde sıfır hatayla oynadı. En büyük alkışımız da kaleci Ersin’e, kurtarışlarıyla Mert’i aratmadı. Semih’in girip, atamadığı net pozisyonları da anımsatalım. Dedik ya ne varsa, gençlerde var, 88’de Emrecan Terzi, uzaktan vurdu, maçın skorunu belirledi. 
Evet Kartal, Konferans Ligi’ne vedasını üç puanla taçlandırırken, ülkemizin puanına büyük katkı yaptı, canınız sağolsun, gençlere de helal olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir