Google henüz Stadia’yı unutmuş değil

Bu hafta başında, Stadia kontrol cihazlarınızı Bluetooth ile senkronize etmek için son tarihin yaklaştığı duyurulmuştu. Henüz bu işlemi yapmamış olanlar içinse iyi haber: Google, bu süreyi uzattı.

Google, Stadia’nın kapanacağını duyurmadan önce kontrol cihazlarına Bluetooth modu ekleyerek cihazlara yeni bir hayat vermişti. Böylece, bu cihazlar bilgisayarlar, telefonlar ve diğer oyun platformları ile uyumlu hale geldi. Ancak, Bluetooth modunu etkinleştirmek için kontrol cihazınızı bir bilgisayara bağlamanız ve Google’ın sağladığı çevrimiçi uygulamayı kullanmanız gerekiyordu.

Google henüz Stadia’yı unutmuş değil

Başlangıçta, Google, cihaz sahiplerinin 31 Aralık 2023’ten sonra cihazı Bluetooth moduna dönüştüremeyeceklerine karar vermişti. Ancak Stadia web sitesine göre, teknoloji devi, bu süreyi 31 Aralık 2024’e kadar uzatarak daha fazla esneklik sağlıyor.

Uygulama, adım adım talimatlar sunuyor ve Bluetooth’a geçiş oldukça basit bir süreç. İşlem tamamlandığında, kontrol cihazı Bluetooth düşük enerji bağlantılarını kullanmaya başlayacak. Gamepad, yalnızca Wi-Fi bağlantısı ile kullanılabilen kablosuz ses aktarımı gibi özellikleri artık desteklemeyecek. Bu değişiklik kalıcı olacak. Ancak, kontrol cihazını hiç kullanamamak, bu özellikleri kaybetmekten daha iyi bir seçenek. Kontrol cihazınızın en güncel Bluetooth yamasına sahip olup olmadığını kontrol etmek için Stadia web sitesini ziyaret edebilir ve kontrol cihazınızı bir bilgisayara bağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir