Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakanlık Vermek İstediği İsimleri Fatih Portakal Açıkladı

Gazeteci Fatih Portakal, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda kabinede yer vermeyi planladığı bazı isimleri açıkladı. 

İşte Fatih Portakal’ın açıklamaları ?

Türkiye’nin konuştuğu 14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala siyaset kulislerini hareketlendirecek iddialar ortaya atılmaya devam ediyor.

Son olarak Millet İttifakı’nın seçimleri kazanması halinde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinede görevlendireceği isimlere ilişkin olarak gazeteci Fatih Portakal’dan dikkat çeken bir iddia geldi.

Portakal, sosyal medya hesabından açtığı yayında, Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanması durumunda bakanlıklar için düşündüğü isimleri tek tek açıkladı.

Sosyal medya hesabından yayın yapan Portakal, “Kılıçdaroğlu kazanırsa kimleri aday yapmak istiyor?” sorusuna yanıt verdi. İşte Fatih Portakal’ın iddialarına göre Kemel Kılıçdaroğlu’nun kabinede düşündüğü isimler:

Aileden sorumlu bakanlık için Selin Sayek Böke’nin düşünüldüğünü ancak kendisinin Dışişleri Bakanlığı için de düşünüldüğünü söyledi.

“Çalışma Bakanı olarak Bülent Kuşoğlu ismi ön planda.”

İçişleri Bakanlığı için Engin Özkoç düşünülüyormuş.”

“Bir bomba iddia” ifadelerini kullanan Portakal, “İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı düşünülüyor ya, kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ayrılacakmış. Çevre ve Şehircilik görevlerini iki ayrı bakan yürütecekmiş. O bakanların üstünde de İmamoğlu yer alacakmış. Koordinatör cumhurbaşkanı yardımcısı gibi yani… Mansur Yavaş’a ise tarımsal kalkınma bağlanacakmış” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz gün Çanakkale’de miting düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kazanması halinde kabinede Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’e bakan olarak görev vermek istediğini söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir