Honaz’ta Üretici Pazarı Açılıyor

Honaz Belediyesi, ilçede tarımsal faaliyetleri destekleyecek yerli tohum çeşitliliğini arttırmak, tarımsal faaliyetlerde yerli ve küçük üreticilerin güçlenmesini sağlamak, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla üretici pazarı açıyor.

Honaz Belediyesi tarafından hayata geçirilen üretici pazarı, ilçenin yeni sanayi sitesi arkasındaki pazar yerinde hizmete açılacak. Üretici pazarı, haftanın her günü açılarak vatandaşları doğrudan üreticilerle buluşturacak.

“ÜRETİCİ PAZARI, BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Başkan Kepenek, üretici pazarının kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, “Üretici pazarının ilçe genelinde olmasını istedik. Üreticiden tüketiciye doğrudan satışını yapılmasını, tüketicilerin daha doğru ürünleri tüketmesini sağlamayı, çocuklarımızın doğru düzgün beslenmesini, hemşerilerimizin rahat rahat bu pazara gelip alışveriş yapmasını istedik” diye konuştu.

Üretici pazarında ilk tezgahların yakında kurulacağını müjdeleyen Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Üreticilerimiz, kendi yetiştirdiği ürünleri doğrudan halka ulaştırabilecek. Üretici pazarı, üreticilerimize ve çiftçilerimize destek olmak amacıyla Cuma günleri kurulan halk pazarı hariç haftanın diğer tüm günlerinde Afşinbey Mahallemizdeki yeni sanayi arkasında bulunan kapalı alanda açılarak hizmet verecek. Bundan sonra üreticilerimiz, kendi üretimi olan sebze ve meyveleri burada tüketiciye sunma imkanı bulacak. Üretici pazarının, üreticilerimize, çiftçilerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir