‘Erdoğan sayesinde’ çıkartmalarının tasarımcısı Mahir Akkoyun: Herkes artık bu korku iklimini ortadan kaldırmak için mücadele etmek mecburiyetinde

Türkiye’de hayat pahalılığını “Erdoğan Sayesinde” çıkartmalarıyla dile getirdikten sonra gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan görsel iletişim tasarımcısı Mahir Akkoyun, “Milyonlarca insanın verdiği destek aslında hiçbirimizin yalnız olmadığını, bu iktidarın her türlü saldırısına karşı her birimizin milyonlarca insan tarafından savunulabilecek bir konumda olduğunu gösterdi. Bu açıdan bakıldığında hiç kimsenin korkmaya, çekinmeye bir bahanesi yok. Herkes artık bu korku iklimini ortadan kaldırmak için mücadele etmek ve sesini yükseltmek mecburiyetinde” ifadesini kullandı.

Akkoyun, tasarımını yaptığı çıkartmaları sosyal medya hesabından paylaşmış, Türkiye’nin farklı illerinden vatandaşlar da bu çıkartmaları market raflarına, ATM’lere yapıştırmaya başlamıştı. Mizah dergisi Leman da son sayısının kapağında “Bu dergi size pahalı mı geldi? Reis sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun” ifadesine yer vermişti.

VOA Türkçe’ye röportaj veren Akkoyun, “Daha öncesinde de yaptığım tasarımlar vardı. O tasarımlardan birkaçıydı sadece. Ünlenmesine sebep olan şey de bir anlamda gözaltına sürecim olmuş oldu. Seçim sürecinde olduğu için biraz da yaptığım tasarımlar daha fazla yayılmaya başladı” diye konuştu.

Akkoyun, kendisine verilen destekle ilgili olarak da “Milyonlarca insanın verdiği destek aslında hiçbirimizin yalnız olmadığını, bu iktidarın her türlü saldırısına karşı her birimizin milyonlarca insan tarafından savunulabilecek bir konumda olduğunu gösterdi. Bu açıdan bakıldığında hiç kimsenin korkmaya, çekinmeye bir bahanesi yok. Herkes artık bu korku iklimini ortadan kaldırmak için mücadele etmek ve sesini yükseltmek mecburiyetinde” ifadesini kullandı.


 Söyleşiyi okumak için  


TIKLAYIN | “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” çıkartmasını tasarlayan Mahir Akkoyun serbest bırakıldı

TIKLAYIN | Akşener’den “Erdoğan sayesinde pahalı” etiketini tasarlayan Mahir Akkoyun’un gözaltına alınmasına tepki: Biz gerçekleri söyleyen gençlerimizle tarih yazacağız!

TIKLAYIN | CHP Sözcüsü Öztrak’tan ‘Mahir Akkoyun’ açıklaması: Milletimize zulmedenlerin, gençlerimizi gözaltına aldıranların sandıkta zevali yakındır

TIKLAYIN | Demirtaş’tan “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” çıkartmasını tasarlayan Akkoyun’a destek paylaşımı: “Hepimiz Mahir’iz”

TIKLAYIN | Serbest bırakılan Mahir Akkoyun’dan ilk açıklama: Rahatsız oldular, rahatsızlık vermeye devam edeceğim

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu’ndan Mahir Akkoyun’a ‘geçmiş olsun’ telefonu

TIKLAYIN | “Pahalıysa Erdoğan sayesinde” etiketisi tasarlayan grafiker Mahir Akkoyun: Birlikte mücadele ederek kazanmak zorundayız

TIKLAYIN | LeMan: Bu dergi pahalı mı geldi, reis sayesinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir